Menu

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

15 - 10
2020
Żeglarze z symulatorem

Nowa poziom szkolenia żeglarzy w CEEiRJ

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku

Ferie 2020 za nami!

Ferie, ferie i po feriach, więc czas na krótkie podsumowanie…

Okres ferii zimowych, to czas odpoczynku od zajęć edukacyjnych. Jednak nie w przypadku Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Jak co roku kadra naszej Placówki przygotowała ciekawą ofertę zajęć dla osób, które okres feryjny chciały przeznaczyć na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, miejsca i roli człowieka w otaczającym nas środowisku oraz ciekawostek z życia fauny i flory.

W zajęciach wzięły udział grupy zorganizowane, w ramach półkolonii prowadzonych w Szkole Podstawowej Nr 1 im. A. Mickiewicza w Szczecinku, Domu Kultury Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Świetlicy Koniczynka, szkoły językowej Old School of English oraz 16-9 Hufca Pracy OHP w Szczecinku. Odwiedziło nas także spore grono osób indywidualnych.

W tym roku jednym z motywów przewodnich zajęć w CEEiRJ stały się urządzenia techniczne, wykorzystywane na co dzień przez człowieka - w tym celu zaprosiliśmy „przyszłych inżynierów” do pracowni w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku, które razem z naszą Placówką tworzą Ośrodek Popularyzujący Naukę. Tam nasi goście mieli okazję sami sprawdzić pod okiem instruktora Sebastiana Pieńkowskiego jak działa drukarka 3D, a także skomplikowane obrabiarki, sterowane numerycznie szeroko wykorzystywane w przemyśle.

Mamy nadzieję, że zajęcia się podobały… Do zobaczenia za rok!

 

 

tekst: Radosław Wąs, CEEiRJ 2020
foto: Marcin Tadzik, CEEiRJ 2020 & ZWK OHP

 

 

sponsorzy / partnerzy