Menu

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

15 - 10
2020
Żeglarze z symulatorem

Nowa poziom szkolenia żeglarzy w CEEiRJ

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku

Kolejne środki dla nas!

Fantastyczne wieści napływają do nas od samego rana. Po wczorajszym, uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie naszego programu „Człowiek - jego rola i miejsce w środowisku 2020” w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie nie spodziewaliśmy się szybko tak dobrych wiadomości. Mamy kolejne środki!

 

Nasz projekt: „Poprawa stanu bazy sportowej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku poprzez zakup symulatora do nauki pływania na łodzi żaglowej oraz przyczepy do transportu łodzi” znalazł się na liście Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. To właśnie dzięki programowi, przyznającemu środki na modernizację baz sportowych będziemy mogli zakupić sprzęt do nauki żeglarstwa, który realnie poprawi możliwości nauki tego sportu.

 

Nowoczesny symulator do nauki pływania na łodziach żaglowych pozwala uczyć się podstaw żeglarstwa także pod dachem, czyli - przez cały rok, niemal na dowolnej łodzi żaglowej. Jednego dnia młodzi adepci żeglarstwa będą mogli uczyć się na małych Optymistach, a drugiego na nowoczesnych Laserach Pico. Raz w hali, a innego dnia na zewnątrz. Dzięki przyczepie możliwe będą wyjazdy na treningi, czy regaty, organizowane na innych akwenach niż jezioro Trzesiecko.

 

Rekordowa ilość lokalnych samorządów Pomorza Zachodniego skorzysta w 2020 roku ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonego na modernizację infrastruktury sportowej w regionie. Finansowa pomoc trafi do 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą na remonty m.in. hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów. W budżecie województwa zabezpieczono na ten cel 1,5 mln zł. To o 150 tys. więcej niż przed rokiem.

 

- Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, wstrzymała mnóstwo działań i inicjatyw. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie włodarze gmin i powiatów podjęli odważne decyzje i inwestują. Przyznane zachodniopomorskim samorządom środki mają ułatwić oraz przyśpieszyć modernizację lokalnej infrastruktury sportowej - zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

- czytamy na stronie szczecińskiego Urzędu Marszałkowskiego

 

Przypomnijmy, w miniony czwartek (04.06) w siedzibie WFOŚiGW podpisana została umowa, przyznająca nam środki na organizację trzech konferencji, realizację warsztatów tematycznych, wynajem wystawy czasowej, a także zakup nowych akwariów i formikariów.

 

Zaznaczyć warto, że realizacja obu programów możliwa jest dzięki władzom Powiatu Szczecineckiego. Za tolerancję do naszych pomysłów i przychylne spojrzenie na rozwój naszej Placówki - serdecznie dziękujemy!

 

 

tekst, foto: Marcin Tadzik, CEEiRJ 2020

 

 

sponsorzy / partnerzy