Menu

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

24 - 09
2020
Złap oddech z CEEiRJ

Nowa wystawa eksponatów edukacyjnych w CEEiRJ

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku

Razem damy radę!

Funkcjonowanie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – Zespołu Placówek Oświatowych w Szczecinku w okresie pandemii COVID-19.

W związku z zagrożeniem spowodowanym pandemią COVID – 19 prosimy o zapoznanie się z załączonymi regulaminami zawierającymi procedury i wytyczne, jakie będą obowiązywały zarówno w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku, jak i w Bursie Szkolnej Nr 2 w Szczecinku od 1 września b.r.

Chcemy funkcjonować w miarę normalnie w tym trudnym okresie, chcemy prowadzić zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, chcemy otoczyć odpowiednią opieką wychowanków w bursie, dlatego też apelujemy o bezwzględne przestrzeganie poniższych procedur tak aby można to było robić jak najdłużej.

Ja wiem, że są osoby, które twierdzą, że „pandemia to ściema”, „światowy spisek określonych sił”, „więcej osób umiera codziennie na inne schorzenia”, itp., natomiast jest to choroba, która może dotknąć każdego z nas, jeden z nas przejdzie tę chorobę bezobjawowo a inny może mieć poważne problemy zdrowotne i powikłania prowadzące nawet do śmierci i to jak wynika z badań najbardziej narażone są na to osoby 60+, więc pomyślcie o będących w tym wieku członkach Waszych rodzin. Poza tym każdy przypadek koronawirusa w naszej placówce, obojętnie czy będzie dotyczył uczestnika zajęć, wychowanka w bursie czy pracownika lub kogoś z ich rodziny to kwarantanna dla pozostałych i zamknięcie placówki, któremu żaden Bill Gates czy słynna „Bat Women z Wuhan” nie będą winni tylko my sami… Zainteresowanym tematem polecam zapoznać się z tym jak w latach 1918 – 1919 na świecie przebiegała pandemia grypy tzw. „hiszpanki”… Pamiętajcie też, że wchodzimy w okres, w którym jesteśmy narażeni na zachorowania na sezonowego wirusa grypy i inne infekcje dróg oddechowych, które można pomylić z zachorowaniem na COVID-19.  

Dyrekcja, jak i pracownicy CEEiRJ-ZPO w Szczecinku dołożą wszelkich starań aby można było bezpiecznie przejść przez ten trudny okres natomiast do opiekunów prawnych uczestników zajęć i wychowanków oraz wychowanków pełnoletnich apelujemy o nie przeprowadzanie na zajęcia i o nie przyjeżdżanie do bursy jeżeli jesteście przeziębieni lub wystąpiły u Was takie objawy jak gorączka, kaszel, bóle mięśni itp.

 

 

DO POBRANIA:

 

tekst: Radosław Wąs, CEEiRJ 2020

 

 

sponsorzy / partnerzy