Menu

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

15 - 10
2020
Żeglarze z symulatorem

Nowa poziom szkolenia żeglarzy w CEEiRJ

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku

Żeglarze z symulatorem

Już jest! Długo wyczekiwany symulator dla młodych żeglarzy dotarł do nas i jest już wykorzystywany w szkoleniu dzieci i młodzieży.

Symulator, to wyjątkowe urządzenie, dzięki któremu początkujący, jak i zaawansowaniu żeglarze mogą doskonalić swoje umiejętności zwrotów oraz zachowania się na wodzie. Dzięki dodatkowemu wentylatorowi lepiej wyszkoleni żeglarze będą mogli ćwiczyć szybkie i prawidłowe ustawianie się do wiatru.

Ten wyjątkowy sprzęt produkowany jest przez niewielką firmę we Włoszech i właśnie stamtąd, na specjalne zamówienie dotarł do Szczecinka. Niestety, obecna sytuacja nie ułatwiała nam importu sprzętu z tego kraju. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i szczecineckie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior znalazło się w elitarnym gronie posiadaczy tego typu urządzeń szkoleniowych.

Tak w tych dniach trenowały na nim dzieci ze Świetlicy "Koniczynka":
ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE W KONICZYNCE

Warto zaznaczyć, że zakup sprzętu możliwy był dzięki umowie, na dofinansowanie, podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, w ramach projektu: "Poprawa stanu bazy sportowej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku poprzez zakup symulatora do nauki pływania na łodzi żaglowej oraz przyczepy do transportu łodzi".

Więcej o umowie pisaliśmy tutaj:
SYMULATOR DLA ŻEGLARZY

 

 

tekst, foto: Marcin Tadzik, CEEiRJ 2020

 

 

sponsorzy / partnerzy