
NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku
Pierwsi goście testowali eksponaty
Wczoraj, 6 lipca 2016 r. w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior pojawili się pierwsi młodzi goście, którzy mieli niepowtarzalną okazję przetestowania naszych sal dydaktycznych - jako pierwsi! Pomimo niesprzyjającej aury przybyli do nas uczestnicy półkolonii letnich, przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Szczecinku.
Nie ma co ukrywać - szczecinecka młodzież testowała nie tylko sale dydaktyczne i zgromadzone w nich eksponaty, ale także nas. Była to chwila, na którą karda CEEiRJ szykowała się od dobrych kilku tygodni. Po uśmiechach, które nie znikały z twarzy naszych milusińskich wnioskujemy, iż pierwszy kontakt z naszą placówką pozostanie w pamięci na długo.
Nasi goście zwiedzili wszystkie pracownie i wysłuchali z uwagą informacji, dotyczących życia lasu i wód oraz organizmów, funkcjonujących w tych środowiskach na co dzień. Umożliwili im to: Radosław Żydałowicz - nauczyciel, który poza edukacją najmłodszych zajmie się w przyszłości także grupami żeglarskimi oraz dyrektor CEEiRJ, Radosław Wąs, który nie mógł odmówić sobie osobistego wysłuchania opinii naszych ciekawskich gości: - To, co robimy jest bardzo nowatorskie. Trudno się więc dziwić mojej chęci przekonania się, czy dzieciakom podoba się to co i w jaki sposób im oferujemy. Warto nadmienić w tym miejscu, że pierwsi goście, których miałem okazję oprowadzać okazali się niezłymi znawcami środowiska naturalnego oraz „świętych” zasad, związanych z jego funkcjonowaniem. Sam kontakt i możliwość rozmowy z młodzieżą oraz ich opiekunami, to dla mnie możliwość zdobycia niemal bezcennej wiedzy o potrzebach i oczekiwaniach najmłodszych, a także - pokładanych w nas nadziejach - podsumował.
Zwiedzenie dwóch pracowni leśnych, sali wodnej oraz Odnawialnych Źródeł Energii, a także zapoznanie się z eksponatami wystawy czasowej, traktującej o zmysłach człowieka zajęło milusińskim średnio około godziny. To niewiele, ale wizyty miały charakter jedynie zapoznawczy, ponieważ chętnych do zwiedzania szczecineckiego Centrum jest wielu.
To właśnie w tych salach (oraz w powstających wciąż pracowniach) odbywać się będą zajęcia - także w okresie tegorocznych wakacji. Już dziś zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć edukacyjnych i warsztatów, zaplanowanych w ramach Projektu: „Wakacyjne spotkania z przyrodą i przygodą”, który rozpoczyna się 18 lipca br.
W trakcie zaplanowanych przez nas zajęć dzieci i młodzież zapozna się z salami dydaktycznymi i zgromadzonymi w nich eksponatami, a także podstawami żeglarstwa, tajemnicami życia lasu, łąk i żyjących tam organizmów, a także uda się na wycieczki do niepowtarzalnego Gospodarstwa w Juchowie oraz jednego z nielicznych polskich skansenów Żubra w Jabłonowie.
Mamy nadzieję, że pierwsi goście, którzy opuszczali nasze progi w fantastycznych nastrojach okażą się dobrą wróżbą na przyszłość. Do zobaczenia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku!
Chcesz odwiedzić nas w okresie wakacji? Jesteś opiekunem grupy, a może rodzicem, szukającym zajęcia dla nudzącej się właśnie pociechy?
Zapoznaj się z naszą ofertą wakacyjną lub skontaktuj się z nami. Pracownicy CEEiRJ chętnie odpowiedzą na nurtujące Cię pytania, a także pomogą w przygotowaniu przyjazdu i zwiedzania sal edukacyjnych naszego Centrum.
Szczegółowe informacje o zajęciach znajdziesz w dziale /Zajęcia dydaktyczne.
tekst/zdjęcia: Marcin Tadzik, CEEiRJ 2016