
NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku
Konkurs foto - wyniki
Długo oczekiwane przez Państwa wyniki konkursu fotograficznego: „Bioróżnorodność – zachować dla pokoleń”:
Szkoły podstawowe:
I Miejsce
MICHAŁ BIELAS – "PTASZEK"
II Miejsce
MIŁOSZ KURZYDŁOWSKI – "WAŻKA"
III Miejsce
MARIA ŚLIWICKA – "PTAKI NAD JEZIOREM"
Wyróżnienia:
MACIEJ ŁESYK – "ŚWIERSZCZ"
ALEKSANDRA BARANEK – "MOTYLE"
Gimnazja:
I Miejsce
SZYMON WILK – "BOCIAN"
II Miejsce
MAJA NAMYSŁOWSKA – "CHROBOTEK Z BIEDRONKĄ"
III Miejsce
JOANNA KOZIEŁ – "KONIKI POLSKIE"
Wyróżnienia:
PAULINA WEIS – "PSZCZOŁA"
IZABELA KRÓL – "ŚLIMAK NA JABŁKU"
Szkoły ponadgimnazjalne, dorośli:
I Miejsce
MAGDALENA CHUDZIK – "BUCZYNA KARPACKA"
II Miejsce
AGNIESZKA DRZEWSKA – "LILIA"
III Miejsce
JEREMI DYBOWSKI – "OLEICA NA LIŚCIU"
Wyróżnienia:
TADEUSZ WOJEWÓDZKI – "KROPLA"
GABRIELA MACIAK – "PTAKI"
Wszystkich nagrodzonych powiadomimy o tym fakcie telefonicznie. Zaprosimy także do odebrania nagród, które wręczone zostaną podczas uroczystej Gali Konkursu.
Pokusiliśmy się także o pierwsze próby podsumowania konkursu. W kilku szybkich pytaniach przepytaliśmy koordynatorkę konkursu, dr Wiolettę Michalską:
"Bioróżnorodność w moim obiektywie - zachować dla pokoleń" to pierwszy konkurs fotograficzny organizowany przez szczecineckie CEEiRJ - jak ocenia Pani zainteresowanie taką formą kontaktu z naturą?
Zainteresowanie konkursem przerosło moje oczekiwania. Zachowanie bioróżnorodności jest bardzo ważne dla przyszłości człowieka i naszej planety, dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że tak wiele jest osób wrażliwych na piękno otaczającego świata, a stąd już jeden krok do podjęcia działań na rzecz zachowania, tego co najpiękniejsze dla przyszłych pokoleń.
Ile wpłynęło prac i ilu autorów nadesłało swoje fotografie?
Łącznie w konkursie wzięło udział 180 osób, w tym: w kategorii wiekowej szkoły podstawowe 86 prac, w kategorii gimnazja - 34 prace w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i dorośli 60. Autorami większości zdjęć byli mieszkańcy powiatu szczecineckiego, ale otrzymaliśmy również prace z innych zakątków kraju (m.in. z woj. lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego i małopolskiego).
Jak ocenia Pani poziom nadesłanych prac?
Poziom nadesłanych prac był zróżnicowany, ale proszę pamiętać, że najmłodszy uczestnik miał lat 6, a najstarszy blisko 80. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że wszyscy uczestnicy wykazali się umiejętnością obserwacji i dużą wrażliwością na piękno i zróżnicowanie otaczającej nas przyrody.
Która z nich najbardziej utkwiła w Pani pamięci?
Wiele prac mnie zachwyciło i wzruszyło. Najbardziej utkwiła mi w pamięci fotografia ze światem zamkniętym w kropli wody, maki polskie i babie lato.
Czy w przyszłości pojawią się kolejne propozycje konkursów fotograficznych?
Tak, w przyszłym roku chciałabym, aby mieszkańcy naszego regionu, w dowolnej formie artystycznej, ukazali piękno przyrody naszej "Małej Ojczyzny".
tekst/zdjęcia: Marcin Tadzik, CEEiRJ 2017