Menu
A
A
A
A
A
A

NADCHODZĄCE
WYDARZENIA

27 - 02
2024
Ogłoszenie o aukcji

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu Opel Vivaro

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku

Szczecineckie ryby - album

Już jest, nasz nowy, piękny album „Ryby Powiatu Szczecineckiego”, to publikacja, poświęcona gatunkom, żyjącym w naszym wodach. Zapraszamy do zapoznania się z nową książką, przygotowaną przez Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

 

- Nasz tegoroczny album, to próba pokazania Państwu piękna podwodnego świata - mówi Radosław Wąs, dyrektor CEEiRJ w Szczecinku. - Wszystkie, piękne fotografie zostały wykonane przez wyjątkowych pasjonatów, wśród których znajdziemy m.in.: Pawła Vogelsingera, czy Pawła Czapczyka, tak przecież dobrze znanych wszystkim, którzy odwiedzają naszą Placówkę.

 

Album skierowany jest nie tylko do ludzi młodych, poszukujących informacji o rybach, ale także do wędkarskich zapaleńców, u których bezsprzecznie pozycja ta powinna znajdować się na półce z kolekcją innych rybnych wydawnictw. Publikacja „Ryby Powiatu Szczecineckiego”, to 48 stron, zapełnionych opisami i fotografiami ryb, występujących w wodach jezior i rzek Powiatu Szczecineckiego.

 

Druk wydawnictwa zostało sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w ramach projektu: „Człowiek, jego miejsce i rola w środowisku - edukacja ekologiczna w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku - edycja 2023”.

 

Swój ogromny wkład w powstanie publikacji mieli przyjaciele CEEiRJ: prof. dr. hab. inż. Robert Czerniawski - dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz przewodniczący Regionalnej Rady Ochrony Przyrody w Szczecinie, a także dyrektor Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - Mariusz Getka. Autorem tekstów jest oczywiście Marcin Tadzik i to on wziął na siebie ciężar zadań, związanych z opracowaniem publikacji.

 

- Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać od nas bezpłatny egzemplarz albumu „Ryby Powiatu Szczecineckiego” serdecznie zapraszamy do siedziby Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji, które znajduje się przy ul. Mickiewicza 2 w Szczecinku - dodaje Radosław Wąs.

 

sponsorzy / partnerzy