
NADCHODZĄCE
WYDARZENIA
Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior
Zespół Placówek Oświatowych
w Szczecinku
Rok 2024 za nami!
Rok 2024 przeszedł do historii, więc można spojrzeć za siebie i podsumować to co działo się w ubiegłym roku w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. W liczbach ten rok wyglądał naprawdę ciekawie!
W naszych zajęciach, warsztatach, konferencjach i innych formach prowadzonej przez nas działalności działalności wzięło udział prawie 15 tysięcy dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Poza tym:
- po raz kolejny udało się nam pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie środki w wysokości prawie 170 tysięcy złotych na realizację projektu edukacji ekologicznej,
- wzięliśmy udział w kilkunastu wydarzeniach edukacyjnych poza terenem naszej placówki,
- zrealizowaliśmy drugą edycję Pikniku Naukowego i po raz siódmy Konferencję RevitaLife zgłębiającą temat metod walki z zanieczyszczeniem wód,
- już po raz piąty gościliśmy u nas gości z czeskiej Ostravy, realizujących w naszej placówce program praktyk w ramach programu ERASMUS+,
- po raz szósty byliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Szczecinek organizatorami Nocy Sów,
- po raz drugi wspólnie z RDLP Szczecinek wzięliśmy udział w wyprawie odkrywców na Bagno Kusowo,
- po raz czwarty zorganizowaliśmy warsztaty akwarystyczne.
Tradycyjnie też organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy wydarzenia związane z wodą: regaty żeglarskie, zawody wędkarskie, sprzątanie brzegów jeziora Trzesiecko, a warto też wspomnieć, że zarówno młodzi żeglarze jak i wędkarze odnoszą coraz większe sukcesy.
Od grudnia 2024 badamy też zanieczyszczenie naszej okolicy powietrza pyłem PM 2,5 i PM 10 specjalnym czujnikiem zewnętrznym w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (wyniki pomiarów naszej stacji można sprawdzić tutaj https://esa.nask.pl/szkola/id/3946).
Nie zapominajmy też, że oprócz CEEiRJ bardzo ważną częścią naszego zespołu jest Bursa Szkolna Nr 2, w której mieszka młodzież na co dzień uczącą się w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku, a która wzięła udział w wielu ciekawych projektach.
Zrealizowaliśmy jeszcze wiele, wiele innych wydarzeń, a w nowy rok weszliśmy naładowani nowymi pomysłami, o których zapewne niebawem usłyszycie. Szczegóły znajdziecie tutaj, na naszej stronie oraz naszych profilach w mediach społecznościowych.
Tych wszystkich wydarzeń nie udałoby się nam zorganizować gdyby nie przychylność i pomoc ze strony różnych instytucji, wśród których wymienić należy: Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Politechnika Koszalińska, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku, Nadleśnictwo Szczecinek, Nadleśnictwo Czarnobór
…oraz cały zespół ludzi, pracujących na co dzień i każdego dnia tworzących klimat CEEiRJ, który powoduje, że chce się tutaj wracać po kolejną porcję wiedzy i edukacji…
Radosław Wąs, CEEiRJ 2025